Maduro: Meclis için erken seçim olabilir, başkanlık seçimleri için 2025 beklenecek

  • 31 Ocak 2019
  • 1.767 kez görüntülendi.
Maduro: Meclis için erken seçim olabilir, başkanlık seçimleri için 2025 beklenecek

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ülkedeki siyasi krizin çözümü için parlamento seçimlerinin planlanandan erken bir tarihe alınabileceğini, ancak başkanlık seçimlerinin planlandığı gibi 6 yıl sonra yapılacağını söyledi.

Sputnik’e yaptığı konuşmada muhalefetle görüşmeye de hazır olduğunu ifade eden Maduro, “Venezuela’nın iyiliği için muhalefetle müzakere masasına oturmaya hazırım. Erken parlamento seçimleri iyi bir siyasi diyalog fırsatı olabilir” dedi.

Maduro, muhalefetin erken başkanlık seçimleri çağrısı için “Başkanlık için erken seçim yok. 2025 tarihini beklemeleri gerek” ifadesini kullandı.

Venezuela’nın yasal devlet başkanı olarak Maduro sözlerinin devamında ABD Başkanı Donald Trump’ın Kolombiya yönetimi ve mafyasına kendini katletme talimatı verdiğini, başına bir şey gelmesi halinde Trump ve Kolombiya Devlet Başkanı Ivan Duque’nin bundan sorumlu olacağını ifade etti.

Maduro ancak, Venezuela milletinin her zaman için onu koruyacağını belirterek, ABD’nin petrol yaptırımlarının Karakas-Moskova işbirliği için bir tehdit sayılmadığını vurguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.