Mahmut Abbas’a Bağlı Polis Çeteleri Suha Cebbare’ye İşkenceyi Sürdürüyor

  • 22 Kasım 2018
  • 900 kez görüntülendi.
Mahmut Abbas’a Bağlı Polis Çeteleri Suha Cebbare’ye İşkenceyi Sürdürüyor

Filistin güvenlik teşkilatı, hiçbir yasal gerekçeye ve açık bir ithama dayanmadan gözaltına aldığı Filistinli bayan Suha Cebbare’yi serbest bırakmama ve ona sorgulama adı altında işkence yapma konusundaki ısrarını sürdürüyor.

Ailesi Suha Cebbare’nin yirmi günden beri gözaltında tutulduğunu ve gözaltına alındıktan hemen sonra çok kötü şartların hakim olduğu Eriha Hapishanesi’ne götürüldüğünü dile getirdi. Cebbare, bedensel, psikolojik ve sözlü işkenceye maruz kaldığı gibi kalp kaslarında zayıflık sorunu yaşamasına rağmen tıbbi ihmale de maruz bırakılıyor. Avukatının da sorgulama esnasında yanında bulunmasına şu ana kadar hiç müsaade edilmediği ifade edildi.

Cebbare’nin ailesi yoğun bir şekilde talep olmasına ve çağrılarda bulunulmasına rağmen Eriha’da güvenlik organının onu serbest bırakmama konusunda ısrarını sürdürdüğünü dile getirdi.

Ailesi, Suha Cebbare’nin tutuklanmasının insan haklarının açıktan ihlali ve Filistin halkının değerlerinin ve köklü geleneklerinin çiğnenmesi anlamı taşıdığına dikkat çekerek Filistin Yönetimi’nden onu bir an önce serbest bırakıp yeniden çocuklarının yanına dönmesine fırsat vermesini istedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.