Merziye Haşimi: Tutuklanma sebebim Amerika’nın İran’la düşmanlığıdır

  • 31 Ocak 2019
  • 1.091 kez görüntülendi.
Merziye Haşimi: Tutuklanma sebebim Amerika’nın İran’la düşmanlığıdır

Presstv’nin sunucusu Merziye Haşimi Amerika’da 11 günlük tutuklanmasının ardından serbest bırakılmasından sonra İran’a dönüşünde havalimanında yaptığı açıklamada, ”tutukluluk sebebinin Amerika’nın İran’a düşmanlığı olduğunu’ söyledi.

Merziye Haşimi, dün gece Tahran İmam Humeyni havalimanına inerken halkın çeşitli kesimleri, yetkililer ve medya çalışanları tarafından karşılandı.

Merziye Haşimi, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, tutuklanmasının ardından İran İslam Cumhuriyetinin Amerika için ne kadar önemli olduğunu daha iyi anladığını belirterek, ”onlar İran İslam inkılabının 40. yılına girmesinden kaygılılar’ dedi.

Presstv sunucusu ve muhabiri, İran halkının doğru yolda ilerlediğini belirterek, ‘Allah’tan İslam inkılabı rehberini korumasını’ talep ediyorum, Eğer ülke dışında olursanız rehberin, vatanın ve İran İslam Cumhuriyetinin değerini çok daha iyi göreceksiniz’ dedi.

Merziye Haşimi, kendisini görkemli bir şekilde karşılamaya gelenlere de teşekkür etti.

Presstv sunucusu Merziye Haşimi, 13 ocak 2019 tarihinde ailesini ziyaret için Amerika’ya gitmiş ama St.Louis havalimanında hiç bir gerekçe gösterilmeden tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Ama 11 gün sonra uluslararası baskılar ve dünya kamuoyunun tepkilerinin ardından serbest bırakılmıştı.

Bu arada İran Radyo Televizyon Kurumu genel müdürünün dış yayınlar yardımcısı Peyman Cebelli de, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ”Amerika’nın kamuoyunun baskıları ve tepkileri sonucu Merziye Haşimi’yi serbest bırakmak zorunda kaldığını’ söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.