Pentagon’un İran’ın füzeli saldırısının zayiatı hakkındaki komik iddiası

  • 18 Ocak 2020
  • 398 kez görüntülendi.
Pentagon’un İran’ın füzeli saldırısının zayiatı hakkındaki komik iddiası

İran Devrim Muhafızları’nın ABD’nin Irak’taki Ayın el Esed Üssü’ne düzenlediği füzeli saldırının yol açtığı zayiatın bir kısmını ifşa eden Pentagon, bu saldırının gerçek zayiat ve kayıplarını gizleme çabalarına gerekçe uydurmak amacıyla, bu zayiat ve hasarı geç anladıklarını duyurdu.

ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Jonathan Hoffman, Pentagon’un İran’ın Ayın el Esed Üssü’ne füzeli saldırıda Amerikan askerlerinin yaralandığını bir hafta sonra öğrendiğini ileri sürdü.

Pentagon sözcüsü, Washington’daki komutanların İran’ın ABD’nin Irak’taki iki askeri üssüne füzeli saldırının ardından beyin sarsıntısı geçiren 11 Amerikan askerinin tedavi için Irak dışına çıkarıldığını geçen perşembe günü öğrendiklerini ve Savunma Bakanı Mark Esper’in haberi aldıktan birkaç saat sonra paylaştığını iddia etti.

İran Devrim Muhafızları’nın ABD’nin Irak’taki askeri üslerine düzenlediği intikam amaçlı füzeli saldırının çok sayıda Amerikan askerinin ölümü ve yaralanmasını yol açtığı, yaralıların helikopterlerle önce Bağdat’ta, ardından Kuveyt ve Almanya’ya sevkedildiği bidlirildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.