Pompeo’dan Küstahça İstek: ABD, İran’daki Casusların Serbest Bırakılmasını İstedi

  • 21 Ocak 2019
  • 1.395 kez görüntülendi.
Pompeo’dan Küstahça İstek: ABD, İran’daki Casusların Serbest Bırakılmasını İstedi

Amerikan dışişleri bakanı Mike Pompeo, dün twitterdan yaptığı açıklamada, zorbalık edebiyatıyla İran İslam Cumhuriyeti’nde tutuklanan Amerikalı casusların serbest bırakılmasını istedi.

İran haber ajansının bildirdiğine göre, Pompeo, attığı twitte İran İslam Cumhuriyeti aleyhinde suçlama ve asılsız iddialarını tekrarlayarak İran’ın rehineleri serbest bırakması gerektiğini bildirdi. ABD dışişleri bakanı ve diğer Amerikalı yetkililer daha önce de sözkonusu casusluk yapanların serbest bırakılmasını istemişlerdi.

İran yargı kurumu başkanı sadık Amoli Laricani ise son zamanlarda Beyaz Saray’ın casuslarla ilgili açıklamalarına gösterdiği tepkide bunun İran’ın içişlerine müdahale olduğunu bildirmiş ve ‘Amerikalı yetkililer dünyanın değişik ülkelerinde alıştıkları zorba tutumlarını İran’a karşı uygulamaya çalışıyorlar ama İran asla izin vermez’ dedi.

İran İslam Cumhuriyeti, İran’da ABD için casusluk yapan içlerinde ABD vatandaşı olmak üzere bir çok kişiyi tutuklamış ve bunları yargıladıktan sonra aldıkları cezanın ardından cezaevine göndermişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.