Pompeo’nun yalanları devam ediyor

  • 11 Ocak 2019
  • 866 kez görüntülendi.
Pompeo’nun yalanları devam ediyor

Amerikan dışişleri bakanı Mike Pompeo, Kahire’deki Amerikan üniversitesinde yaptığı konuşmada,Amerika’nın Ortadoğu bölgesinde işlediği cinayetlerin üstünü örtmeye çalışarak kamuoyunu kandırmayı hedefledi.

ABD dışişleri bakanı, dün ABD’nin terör örgütlerine yönelik desteklerine değinmeksizin yaptığı açıklamada, Trump’ın IŞİD’e geri adım attırdığını ileri sürdü.

ABD dışişleri bakanı, İran karşıtı konuşmasının bir yerinde, İran’ın bölgedeki nüfuzu ve konumunu da itiraf ederek, ‘Trump, İran’ın sözde tehditlerini ortadan kaldırmaya çalışıyor’ dedi.

Mike Pompeo, Amerikalı yetkililerin direniş hareketi aleyhindeki açıklamalarını tekrarlarken, ‘Lübnan Hizbullahının çok fazla füzelere ve silah depolarına sahip olduğunu’ söyledi.

ABD dışişleri bakanı İran İslam Cumhuriyeti hakkındaki konuşmasının ayrı bir yerinde iddiada bulunarak, ”Çeşitli ülkeler İran’a yönelik bağımlılıklarını azalttılar’ dedi.

Pompeo, İran’la varılan nükleer anlaşmayı yeniden eleştirirken, Mısırlı yetkililere hitaben, ”İran’la ilişkileri yeniden kurmak yerine İran’a karşı bir tutum sergilemek gerekir’ dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.