Ruhani: İran son 40 yılda tıpta olağanüstü gelişmiştir

  • 04 Şubat 2019
  • 1.256 kez görüntülendi.
Ruhani: İran son 40 yılda tıpta olağanüstü gelişmiştir

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, bugün İslami Şura Meclisinde yaptığı konuşmada, İslami İran’ın son 40 yılda tıp alanında büyük başarı ve ilerlemelere imza atarak, çarpıcı şekilde geliştiğine vurgu yaptı.

İRNA’nın haberine göre, Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ‘İran İslam İnkılabı’nın rotası bizi hedeflerimize taşımıştır. Ülkenin tıp ve sağlık durumu geçen 40 yıla nazaran olağanüstü ve çarpıcı biçimde gelişmiştir’ dedi.

Yeni Sağlık, Tedavi ve Tıp Eğitimi Bakanı olarak önerdiği Said Nemeki’yi savunmak için İran İslami Şura Meclisi oturumuna katılan Ruhani burada yaptığı konuşmada, ‘Hepimiz sağlık ve tedavi sektörü, hastaların sorunları ile ilgilenmek, sağlık gideri, hastalıkların önlenmesi ve sağlık turizminin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz’ diye konuştu.

İran İslam İnkılabı’nın sosyal hizmetler alanında halk için büyük kazançlar sağladığının altını çizen Cumhurbaşkanı Ruhani, ‘Bu kazançlardan biri sağlık sektöründe yaşandı. İstatistiklere baktığımız zaman İran İslam Cumhuriyetinin geçtiğimiz 40 yılda halkın sağlığı konusunda büyük adımlar attığına tanık olabiliriz’ değerlendirmesinde bulundu.

İslami Şura Meclisi milletvekilleri, Cumhurbaşkanı Ruhani’nin Sağlık bakanlığına önerdiği Said Nemeki’ye güvenoyu verdi.
İslami Şura Meclisi milletvekilleri bu sabah düzenlenen açık oturumda Sağlık bakanlığı için önerilen Said Nemeki’nin muvafık ve muhaliflerini dinledikten sonra 25 olumsuz ve 4 çekimser oya karşı 229 olumlu oyla bakanlığa uğurladı.

Meclisin oturumuna önerdiği bakanları savunmak üzere Cumhurbaşkanı Ruhani katılarak konuşma yaptı.

Said Nemeki, eski Bakan Hasan Gazizade Haşimi’nin yerine geçti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.