Şeyh ‘İsa Kasım’ Bahreyn halkının haklarının ihyasının bayraktarı

  • 17 Şubat 2019
  • 955 kez görüntülendi.
Şeyh ‘İsa Kasım’ Bahreyn halkının haklarının ihyasının bayraktarı

İran’ın Meşhed kentindeki İmam Rıza (as) Kutsal Rezevi Külliyesi mütevelli heyeti başkanı İbrahim Reisi, Bahreynli alim Şeyh İsa Kasım’ın, Bahreynli Şii ve Sünni müslüman halkın haklarının ihyasının bayraktarı olduğunu söyledi.

Hüccetülislam Reisi, dün Meşhed kentinde Şeyh İsa Kasım’la görüşmesinde yaptığı açıklamada, ‘Sünni kardeşlerimizin geneli ehlibeyt aşığıdırlar’ dedi.

Reisi, İran İslam Cumhuriyeti’ne göre, tekfiri hareketler müslümanların  maddi ve manevi kaynaklarının ortadan kaldırılması için oluşturulmuştur’dedi. Reisi, Amerika ve Siyonist rejim ile onların paralı askerleriyle mücadelede İran’ın kararlı bir tutum sergilediğini belirterek bu direnişin takdire şayan olduğunu söyledi.

Reisi, Bahreyn’de  baskı, tehdit ve sıkıntıların bir an önce son bulmasını ve Şeyh İsa Kasım’ın Bahreynli Müslümanlar arasında yapıcı bir varlığa sahip olmasına işaretle Bahreyn hükümetinin de, zulmün devam etmesinin imkansız olduğunu görmesini arzu etti.

Şeyh İsa Kasım, kısa bir süre önce Necef’ten İran’ın Meşhed şehrine gitti. Bahreyn İslami Hareketi’nin lideri, vatandaşlıktan çıkarılmasının ardından tedavi için Londra’ya gönderildi ve Aralık 2018’de Necef’e gitti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.