Şeyh Kasım: Filistin meselesi İslam dünyasında merkezi bir konudur

  • 24 Kasım 2018
  • 993 kez görüntülendi.
Şeyh Kasım: Filistin meselesi İslam dünyasında merkezi bir konudur

Tahran’da düzenlenen 32. İslami Vahdet Konferansı’nda konuşan Şeyh Naim Kasım, Kudüs’ü işgal eden İsrail’in İslam ümmetini boyun eğdirmek amacıyla bölge halkını güçsüzleştirmek istediğini, Filistin meselesinin manevi değerler ve düşüncelerin işgali olduğunu vurguladı.

Hizbullah Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, birlik için direnişe destek verilmesine vurgu yaparak, İran İslam Cumhuriyeti’ni “İslami gelişmenin birer sembolü” olarak nitelendirdi.

Bazı İslam ülkeleri liderlerinin İsrail’le ilişkilerini normalleştirmeye çalıştığını ifade eden Şeyh Naim Kasım, “Filistin meselesi, Kudüs meselesinden daha fazla öneme sahip. Filistin’in işgali düşünce ve İslami değerlerin işgalidir. Filistin meselesi İslam dünyasında merkezi bir konudur.” açıklamasında bulundu.

Şeyh Naim Kasım, Kudüs’ün doğu ile batı olarak bölünmesinin kabul edilmez olduğunun altını çizerek, şunları kaydetti: Bugün Filistin kişisel bir sorun değil. Sahayı bırakmadan sorunları ortadan kaldırmak zorundayız. Amerika 40 yaşındaki direnişi görmek istemiyor. Birlik olmadan direnişin yanında durmak mümkün değil. İran İslam İnkılabı Rehberi İmam Ayetullah Hamanei’nin sayesinde bugün birlik daha güçlü bir duruma geldi. Kendisi fırtınalara karşı sımsıkı duruyor.

Birlik ve beraberliğin bütün sorunların çözümü olduğuna inandıklarını dile getiren Hizbullah Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı, direnişin savunulması gerektiğini vurguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.