Siyonistler polis eşliğinde Kudüs’te saldırı düzenlediler

  • 25 Ocak 2019
  • 795 kez görüntülendi.
Siyonistler polis eşliğinde Kudüs’te saldırı düzenlediler

Filistin medyası, siyonistlerin terör rejimi İsrail emniyet genel müdürünün eşliğinde Kudüs’te saldırı düzenlediklerini bildirdi.

Kudüs’teki işgal polisi şefi Yoram Halevi, 1967’deki savaşta Kudüs’ün işgaline katılan bir grup eski askerle birlikte dün (24 Ocak Perşembe) Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi. Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi’nden edinilen bilgiye göre, işgal polisi ve özel kuvvetler El-Mağaribe Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya girerek baskına katılacakları korumak amacıyla Filistinlileri uzaklaştırdı.

İşgal polisi şefinin 1967’de Kudüs’ün işgaline katılan 85 eski askerin başında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediği, baskın sırasında gruba işgal polisinden bir ekibin de görüntü almak amacıyla eşlik ettiği, dün ayrıca 41 Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediği ifade edildi. Halevi ve eski askerlerin Mescid-i Aksa’nın avlusunda provokatif bir şekilde dolaştığı ve Mescid-i Aksa’da gergin anların yaşandığı kaydedildi.Yahudi yerleşimciler de dün sabah işgal polisi ve özel kuvvetlerin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Onlarca haham ve sözde heykel örgütleri önceki gün “Yahudi Şeriatında Heykel Dağı” isimli kitabın yayınlanması münasebetiyle düzenlenen törende Mescid-i Aksa’nın yıkılarak enkazı üzerine sözde heykelin inşa edilmesi çağrısı yaptı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.