Suriye: Artık Teröristlerle Değil, Onları Kiralayanlarla Savaşacağız

  • 10 Mayıs 2018
  • 578 kez görüntülendi.
Suriye: Artık Teröristlerle Değil, Onları Kiralayanlarla Savaşacağız

Suriye Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığında yetkili bir kaynak İsrail’in Suriye ve halkına karşı savaşta edat olarak kullandığı teröristlere destek ve teşvik amaçlı olarak bugün farklı bölgelerde askeri mevkilere füzelerle saldırdıklarını belirtti.

Yetkili kaynak yaptığı açıklamada; hava savunma güçlerinin İsrail füzelerine yüksek bir performans ve başarıyla karşı koyup büyük çoğunluğunu imha ettiklerine dikkat çekti.

İsrail’in Suriye’de radikal teröre muhtelif tür desteğine işaret eden yetkili kaynak; edatları terör örgütlerin ordu birlikleri karşısında ağır hezimetleri ardından direk olarak müdahale ettiğini kaydetti.

Yetkili kaynak Suriye’nin terörle mücadelesinin yeni bir sürece girdiğine dikkat çekerken, edat olarak kullanılan teröristleri hezimete uğratması ardından Suriye’nin şimdi de teröristlerin işverenleri asıl güçlere karşı savaşmaya başlayacağını ifade etti.

İsrail ya da başkasının bu gibi saldırılarla edatları terör örgütleri yok olmaktan kurtarmaları ya da Suriye ve halkını hedef alan dış komploları hayata geçirmede hiçbir faydası olmayacağının altını çizen yetkili kaynak, bunun ancak ve ancak bölgede gerginliği tırmandırıp uluslar arası güvenliği tehdit edeceğini belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.