Suriye Lideri Beşşar Esad: Suriye İle Kuzey Kore Aynı Düşmanla Karşı Karşıyadır

  • 05 Aralık 2018
  • 860 kez görüntülendi.
Suriye Lideri Beşşar Esad: Suriye İle Kuzey Kore Aynı Düşmanla Karşı Karşıyadır

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Şam’ı ziyaret eden Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Yong Ho ile bir araya geldi.

Şam’ı ziyaret eden Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Yong Ho ile beraberindeki heyetin Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile görüşmesinden işbirliği açıklaması geldi.

‘ŞEKLEN FARKLI, ÖZÜNDE AYNI’

Suriye resmi haber ajansı SANA’nın haberine göre, Esad Suriye ile Kuzey Kore’nin maruz kaldıkları savaş ve baskının şeklen farklı olmakla birlikte özü ve hedeflerinin bir olduğuna dikkat çekti.

‘BATI’YA BOYUN EĞMEYENLER HEDEFTE’

Egemen ve bağımsız karar alan devletler oldukları için bu savaş ve baskıların hedefi olduklarını belirten Suriye lideri, temel amacın Batılı sömürü ve hegemonya planlarına karşı çıkan devletleri zayıflatmak olduğunu vurguladı.

‘MÜCADELEYLE DEĞİŞTİREBİLİRİZ’

Suriye lideri, Batılı devletlerin düşmancı planlarını hezimete uğrattıklarını, bu sayede Suriye, Kuzey Kore ve daha başka bağımsız devletlerin azimli mücadelelerinin uluslararası sahayı değiştirip uluslararası dengeyi sağlama gücüne sahip olduğunu dile getirdi.

‘SAĞLAM TEMELLER ÜZERİNDE YENİDEN YAPILANMA’

Konuk Dışişleri Bakanı da Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’dan Suriye Devlet Başkanı, hükümeti ve halkına sözlü mesajını aktardı.

Kuzey Kore’nin Suriye’yi destekleyen ilkeli ve istikrarlı tutumuna işaret eden Ri, Suriye’nin yeniden yapılanmada siyasi ve askeri sağlam temellere dayanmasıyla başarılı olacağına mutlak inancını ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.