Suriye’de Tekfirci Teröristlerin Sivillere Karşı Saldırıları Devam Ediyor

  • 21 Kasım 2018
  • 976 kez görüntülendi.
Suriye’de Tekfirci Teröristlerin Sivillere Karşı Saldırıları Devam Ediyor

Halep’in kenarları ve güneybatı kırsalında dış güçlere tabi olarak faaliyet gösteren teröristlerin sivillere gelişigüzel saldırıları devam ediyor.

SANA muhabiri geneli Nusra Cephesine tabi kiralık teröristlerin Halep Kentinin sivil yerleşim alanlarından Nil Caddesi ve Zehra semtlerine füze ve havan roketleri ile saldırdıklarını belirtti. Muhabir teröristlerin fırlattıkları 15 füze ve havan roketinin beşeri isabetlere yol açmadığını ifade ederken, fakat özel ve kamu mülklerde ciddi maddi hasarlara yol açtığını kaydetti.

Masum sivillere yönelik gelişigüzel bu gaddar saldırıların yol açtığı kötü insani duruma dikkat çeken muhabir; topçu birliklerinin saldırganların mevkilerini tespit edip nitelikli atışlarla onları ciddi kayıplara uğrattıklarını kaydetti.

Halep Kentinin Zehra Cemiyeti semti kenarlarının yanı sıra il kırsalının güneybatısında dış güçlerin talimat ve desteği ile hareket eden ve muhtelif adlandırmalar taşıyan kiralık teröristler bulunup civardaki bölgelerde sivillere saldırıyorlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.