Suriye’de teröristlerin Batı patentli silah deposu ele geçirildi

  • 22 Ocak 2019
  • 1.017 kez görüntülendi.
Suriye’de teröristlerin Batı patentli silah deposu ele geçirildi

Rusya’nın Suriye’deki askeri birliğinin sözcüsü Valeri Eşkolnik, Suriye’nin Daria yöresinde teröristleri ait bir silah deposu ortaya çıkarıldığını, ele geçirilen silahların çoğu Doğu Avrupa ülkeleri, Fransa ve Amerika yapımı olduğunu açıkladı.

Tesnim haber ajansının TAS haber ajansından naklen geçtiği haberine göre, Rusya’nın Suriye’deki askeri birliğinin sözcüsü Valeri Eşkolnik, Suriye’de ele geçirilen silah deposunda, geçenlerde teslim olan teröristlere ait çeşitli tanksavar silahları ele geçirildiğini belirtti.

Bu arada Suriyeli Kürtlerin silahlı örgütü YPG güçlerine yakın bir kaynak, ABD’nin özel kuvvetleri askeri teçhizatları ile birlikte Halep eyaletindeki Kobani üssü ve Haseke eyaletindeki Ramilan üssünden çıktıklarını ve ay sonuna kadar Kuzey Irak bölgesine geçeceklerini açıkladı.

Amerika Başkanı Donald Trump 19 Aralık 2018’de Suriye’nin yasal yönetimini yedi yıllık uğraşın ardından yenemeyince Amerikalı askerlerin yakında Suriye’den çekileceklerini duyurmuştu.

Öte yandan Suriye’de ateşkesi gözetleyen Rusya ordusunun gözlemci merkezi, Suriyeli silahlı örgütlerin son iki günde Suriye’nin batısında yer alan Hama çevresinde ve Halep’in Sekri bölgesinde ateşkesi ihlal ettiklerini duyurdu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.