Suud Rejimi El Hadide Şehrine Yönelik Barbarca Saldırılarını Yeniden Başlattı

  • 20 Kasım 2018
  • 557 kez görüntülendi.
Suud Rejimi El Hadide Şehrine Yönelik Barbarca Saldırılarını Yeniden Başlattı

Yemen’in El Hadide kentinde ateşkes için sarfedilen tüm çabalara rağmen Suud rejimine bağlı savaş uçakları bir kez daha bu kenti bombardıman etti.

El Alem TV kanalının haberine göre, Suud rejimine bağlı savaş uçakları Pazartesi günü 10 kez El Hadide kentinin bazı bölgelerini bombardıman etti. Oysa bundan önce geçtiğimiz günlerde Suud rejiminin başını çektiği ittifak, El Hadide kentine hava akınlarını durdurduklarını açıklamıştı.

Öte yandan Yemenli güçler de Suud ittifakının saldırılarının devam etmesine gösterdikleri tepkide bu sabah bir adet Bedir-1 balistik füzesini Suud rejiminin işbirlikçilerinin Sana’nın kuzeydoğusunda bir üssüne fırlattı, operasyonda bazı işbirlikçi unsurlar helak oldu.

Yemenli kaynaklar fırlatılan füzenin hedefe tam isabet gerçekleştirdiğini ve bir kaç kişi helak olduğunu belirtti.

Suud rejimi Amerika’nin destekleri ve BAE başta olmak üzere bir kaç Arap ülkesini yanına alarak Mart 2015’te Yemen topraklarına saldırdı ve ardından bu ülkeyi karadan, havadan ve denizden kuşatma altına aldı. Bu savaş yüzünden şimdiye kadar 14 bin Yemenli hayatını kaybetti, yüz binlerce Yemenli yaralandı, milyonlarca Yemenli de mülteci durumuna düştü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.