Suudi Arabistan’da “Milli Seferberlik Hareketi” varlığını ilan etti

  • 01 Ekim 2018
  • 1.074 kez görüntülendi.
Suudi Arabistan’da “Milli Seferberlik Hareketi” varlığını ilan etti

Suudi Arabistan’ın tanınmış yazarlarından Merzuk Meş’an el’Atibi, Suudi Arabistan’da, yönetime muhalifi ‘Milli Seferberlik Hareketi’ adıyla yeni bir oluşun kurulduğunu bildirdi.

Arabistanlı yazar Twitter sayfasından kamuoyuna yaptığı açıklamada, Suudi rejiminin halkı fakirlik ve kölelikle tahkir ettiğini ve halkın geleceğine ise kayıtsız kaldığını bildirdi.

Suudi Arabistan yöneticileri arasında mali fesadın yaygın olduğunu belirten yazar, Suudi veliahtı Bin Selman’ın halkı şiddet yoluyla sindirdiğini belirterek, onun ülke için en büyük tehlike olduğunu yazdı.

Sözkonusu yazar, Suudi rejimi zindanlarında binlerce siyasi tutuklunun çok ağır şartlarda bulunduğunu belirterek, Suudi rejiminde her türlü ayrımcılığa son verilmesini istedi.

Bilindiği gibi geçen yıl veliaht olarak atanan Muhammed Bin Selman, gelir gelmez, bölgede Amerika ve ırkçı İsrail siyasetlerini benimsemiş ve bu doğrultuda iş adamlarını, alimleri, prensleri, şairleri, akademisyenleri ve sivil toplum aktivistlerine yönelik kapsamlı tutuklama operasyonu başlatmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.