Tel-Aviv Mescid-i Aksa’ya Kendi Yönetimini Dayatmaya Çalışıyorc

  • 29 Temmuz 2017
  • 498 kez görüntülendi.
Tel-Aviv Mescid-i Aksa’ya Kendi Yönetimini Dayatmaya Çalışıyorc

Filistin Meclisi Siyasi Komisyon üyesi dünyaya hitaben şunları söyledi: Eğer Filistinlilere yönelik baskı artarsa, Batı Asya istikrarsızlığın ciddi boyutlara ulaşması nedeniyle patlayacaktır.

 Filistin Meclisi Siyasi Komisyon üyesi dünyaya hitaben şunları söyledi: Eğer Filistinlilere yönelik baskı artarsa, Batı Asya istikrarsızlığın ciddi boyutlara ulaşması nedeniyle patlayacaktır.

Doktor Abdullah Abdullahi Tasnim Haber Ajansına verdiği röportajda Siyonist Rejim’in Mescid-i Aksa’ya karşı müdajaleci uygulamalarına işaret ederek şu açıklamalarda bulundu: Tel-Aviv Mescid-i Aksa’ya kendi yönetimini dayatmaya çalışıyor. Burada şu noktaya işaret etmem gerekir ki, Siyonist Rejim 24 yıl önce ortaya attığı Süleyman Mabediyle ilgili rüyasını gerçekleştirmek için Mescid-i Aksa’ya ziyaretçi girişini zaman ve mekan bakımından ayırdı. Bu Mescid-i Aksa’yı yıkarak yerine Süleyman mabedini yapmak için bir ön adımdı.

Filistin Meclisi Siyasi Komisyon üyesi daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü: Filistinliler ve Kudüs’te yaşayan halk Siyonist Rejim’in Mescid-i Aksa’ya yönelik bu uygulamalarını reddetmekte ve buna karşı mücadele etmektedirler ancak bu rejim Mescid-i Aksa’ya yönelik müdahalelerini sürdürüyor, buna rağmen, Filistinliler direnmeye devam etti ve Mescid-i Aksa’ya kendilerinden başkasının hakim olmasını kabul etmediler bu nedenle, Filistinliler hiçkimsenin bu mescidde dini farizelerini yerine getirmelerini engellemesine kabul etmeyecektir.

Fetih Hareketi üyesi Abdullah Abdullahi güvenlik konseyinin dünkü toplantısı ve Siyonist Rejim’in bu kurumun aldığı kararlara önem vermemesiyle ilgili olarak şunları söyledi: Şuan Tel-Aviv Siyonist yerleşimcilerin olduğu şehirler kuruyor ve Yahudiler ile aşırı yanlısı Siyonistler bu şehirlerde yerleşerek buralarda yaşıyorlar. Siyonist hükumet aşırı yanlısı bir hükümettir. Ne yazık ki güvenlik konseyinin aldığı kararlar bugüne kadar Siyonist Rejim’i bu kararlara saygı duymaya zorlayamadı çünkü Amerika Tel-Aviv’i destekliyor. Washington’un BM’deki temsilcisi Siyonist Rejim aleyhine bir tane bile bildiri yayımlanmasına izin vermiyor, bu şekilde güvenlik konseyinde İsrail korunmuş oluyor.

Abdullah Abdullahi açıklamalarını şu sözlerle sonlandırdı: Filistinliler Siyonist Rejim’in şehir kurma, kutsallara ihanet, kısıtlamalar getirmek ve Filistinlilerin milli bağımsızlığına ihanet gibi politikaları karşında direndi. Biz Filistin’in değerlerini koruma konusunda kararlıyız çünkü dünya bu konuda uyanık olmalıdır. Eğer Tel-Aviv’in Filistinlilere yönelik baskı ve müdahaleler artacak olursa Batı Asya istikrarsızlık nedeniyle patlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.