Trump: KOEP asla olmaması gereken bir anlaşmaydı

  • 25 Nisan 2018
  • 567 kez görüntülendi.
Trump: KOEP asla olmaması gereken bir anlaşmaydı

ABD Başkanı Donald Trump, Fransa cumhurbaşkanı Macron ile görüşmesinde İran ile 2015’te yapılan ve iptali gündemde olan nükleer anlaşmayla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Macron’la İran ile yapılan nükleer anlaşmayı ve Paris İklim Anlaşması’nı değerlendirdiklerini söyleyen Donald Trump, “İran’la yapılan nükleer  anlaşma delice, asla yapılmamış olmaması gereken berbat bir anlaşma” ifadelerini kullandı.

Trump açıklamasında, ‘Eğer İranlılar hangi sebeple olursa olsun nükleer programlarına başlarsa, daha öncekine göre çok daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalacak” dedi.

Amerikan başkanı Trump, nükleer anlaşmanın imzalanmasından dolayı önceki Amerikan yönetimini de eleştirdi.

Fransa cumhurbaşkanı Macron nükleer anlaşmanın çok önemli bir konu olduğunu belirterek, nükleer anlaşmanın korunmasına vurgu yaptı.

Amerika’ya giden Macron’un Trump’la görüşmesinin gündeminin nükleer anlaşma ve Suriye gelişmeleri olduğu bildiriliyor.

Bu arada Amerikan yönetiminin nükleer anlaşma aleyhinde ortamı bozmaya yönelik çabalarının yanısıra Avrupa Birliği’nin muhtelif çevreleri ise nükleer anlaşmanın korunması yönünde çabalarını arttırmış bulunuyorlar.

Amerikan başkanı Trump 12 mayıs tarihinde, İran’a yönelik yaptırımların askıya alınmasını uzatma ve de nükleer anlaşmada da kalıp kalmama konusunda kararını açıklayacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.