Velayeti: Pakistan sınırlarını korumaya daha fazla önem vermeli

  • 08 Mart 2019
  • 955 kez görüntülendi.
Velayeti: Pakistan sınırlarını korumaya daha fazla önem vermeli

İran İslam inkılabı rehberinin uluslararası işler danışmanı Ali Ekber Velayeti, Pakistan’ın İran’la ortak sınırların güvenliğini korumaya daha fazla önem vermesi gerektiğini bildirdi.

İRNA’ya göre, Velayeti,  dün Pakistan Federal Demiryolu Bakanı Şeyh Reşid Ahmed ile Tahran’da düzenlediği ortak basın toplantısında, iki ülkenin ortak sınırlarındaki bazı terör saldırılarına temasla, ”İran’ın güneydoğusunda Pakistan topraklarından İran’a giren teröristlerin son saldırısı gibi saldırıların iki ülke ilişkilerini bozacağı’ uyarısında bulundu.

İki ülke ilişkilerinin dostça, kardeşçe ve komşuluk ilişkileri çerçevesinde olduğunu belirten Velayeti,  Pakistan devletinin teröristlere İran topraklarına saldırmalarına izin vermemesi gerektiğini  çünkü Suudi Arabistan ve siyonist İsrail gibi rejimlerin iki ülkenin ilişkilerinin bozulmasına çalıştıklarını ve bundan dolayı da Pakistan devletinin bu konuya çok önem vermesi gerektiğini söyledi.

Velayeti, İran’ın Sistan ve Beluçistan bölgesine düzenlenen son terör saldırısında teröristlerin kullandığı silahların Arabistan ve ırkçı İsrail’e ait olduğunu belirterek, bu rejimlerin teröristlere mali destek de verdiğini söyledi.

Pakistanlı bakan da, ‘Pakistan başbakanı İmran Han’ın  İran’la ilişkileri her alanda geliştirmeye hazır olduğunu belirtti.

13 şubat tarihinde İran’ın Sistan ve Beluçistan eyaletinde yer alan Haş-Zahedan karayolunda sınır muhafızlarını taşıyan bir araca düzenlenen terörist  saldırıda  27 asker şehid olurken 13’ü de yaralanmıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.