Venezuela muhalefet liderine yurt dışı yasağı

  • 30 Ocak 2019
  • 1.938 kez görüntülendi.
Venezuela muhalefet liderine yurt dışı yasağı

Venezuela yüksek mahkemesi dün akşam, başsavcının muhalefet lideri Juan Guaido’nun yurt dışı yasağı ve banka hesaplarının dondurulması talebini onayladı.

Muhabirimizin bildirdiğine göre ayrıca Venezuela başsavcısı Tarek William Saab, Guaido’nun, seçilmiş hükümete karşı faaliyetleri ve ecnebi casus teşkilatları ile ilişkisi hakkında yargı soruşturmanın başladığını duyurdu.
Venezuela başsavcısı dün yüksek mahkemeden Guaido’nun yurt dışı yasağı ve banka hesaplarını dondurmakla kendisi hakkında yargı sürecinin başlamasını talep etmişti.
Tarek William Saab, Guaido’nun kendini cumhurbaşkanı olarak ilan etmekle ülkede şiddet olayların yaşanmasına sebep olduğunu belirtti.
Bu arada Rusya dışişleri bakan yardımcısı Sergey Riabekov dün akşam batı ülkelerinden, Venezuela’da yararlı olacağını düşündükleri her türlü askeri müdahale planını bir kenara bırakmalarını istedi.
Riabekov, Rusya’nın Venezuela’da iki tarafın görüşmesini sağlamak için işbirliğine hazır olduğunu da ifade etti.
Başta John Bolton olmak üzere Amerikalı yetkililer son günlerde Venezuela yasal hükümetine karşı askeri saldırı tehdidinde bulundular.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.