Yemen Hizbullahı İşgalci Suud Mevzilerini Zilzal Füzeleriyle Vurdu

  • 24 Kasım 2018
  • 919 kez görüntülendi.
Yemen Hizbullahı İşgalci Suud Mevzilerini Zilzal Füzeleriyle Vurdu

Yemen Ordusu ve Halk Komiteleri, Suudİ Arabistan ve Mansur Hadi güçlerine yönelik düzenledikleri operasyon kapsamında 4 adet Zilzal-1 füzesi fırlattı.

El Meyadin’in askeri kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Yemen Ordusu ve Halk Komiteleri, Asir kentindeki Suudi Arabistan ve Mansur Hadi güçlerini Zilzal-1 füzeleriyle vurdu.

Asir’de söz konusu güçlerin bulunduğu alana 4 adet Zilzal-1 füzelerinin atıldığını kaydeden askeri kaynak, Suudi ve Mansur Hadi güçleri saflarında çok sayıda ölü ve yaralının olduğunu belirtti.

Suudi Arabistan’ın başını çektiği Koalisyon güçlerinin Hudeyde’ye yönelik 4 hava saldırısıyla eş zamanlı olarak Asir operasyonunun gerçekleştiğini vurgulayan askeri kaynak, ilk belirlemelere göre, Suudi ve Hadi güçlerinden aralarında askeri komutanların da olduğu 27 kişinin öldürüldüğü, 64’ünün de yaralandığını ifade etti.

Öte yandan, Yemenli kaynaklar, Yemen’in kuzeybatısında bulunan Midi çölüne yönelik füze saldırısında çok sayıda Koalisyon gücünün öldürüldüğünü belirtti.

Kaynaklar, bir füzenin Koalisyon güçlerinin bulunduğu bölgeye isabet etmesinden ardından Midi çölünde Suud güçlerinden ölü ve yaralıların toplam sayısının 91 olduğunu ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.