Yemen Hizbullahı Lideri Abdulmelik El Husi: Yemen hiçbir ülkenin vesayeti altına girmeyecek

  • 21 Şubat 2021
  • 81 kez görüntülendi.
Yemen Hizbullahı Lideri Abdulmelik El Husi: Yemen hiçbir ülkenin vesayeti altına girmeyecek

Yemen Ensarullah hareketinin lideri, bu ülke halkının Suudi Arabistan, BAE, ABD veya Siyonist rejimin vesayeti altına girmeyeceğini söyledi.

Seyyid Abdul Melik el-Husi Cuma günü yaptığı açıklamada, “Suudi Arabistan, BAE, Amerika Birleşik Devletleri, siyonist İsrail veya başka bir devletin vesayeti altında olmak istemiyoruz. Biz özgürüz ve inanç kimliğimiz bağımsızlığımız için çabalamamızı gerektiriyor” dedi.

Yemen Ensarullah lideri, Ma’rib vilayetindeki saha gelişmelerine atıfta bulunarak, “Ma’rib, el’Cuf, El’Beyza, Taiz, Batı Şeria ve tüm bölgelerdeki savaşlarımız sadece işgalci saldırganla mücadele ve savaşmak içindir, zira bu saldırganlar bizim halkımıza kendi vesayetlerini kabul etmelerini istiyor ama bu asla kabul edilemez’ dedi.

Abdulmelik el’Husi, elbette Marib ahalisinden çok az sayıda kişinin Suudi bayrağı altında savaşan, ABD’ye sadakat gösteren ve siyonist İsrail ile ilişkilerin normalleşmesi çerçevesinde Yemen’e Suudi hegemonyasını dayatmaya çalışanın olduğunu da söyledi.

Ensarullah hareketinin lideri, bu ülkedeki ulusal kurtuluş hükümetinin tek bir amacı olduğunu, bunun da saldırganlara ve yabancıların Yemen üzerindeki hegemonyasına karşı çıkmak olduğunu belirtti.

Abdulmelik el’Husi, ayrıca Yemen’de Tekfiri hareketin ortaya çıkması konusunda uyarıda bulunarak bu hareketin Yemen halkından ayrı olduğunu ve Yemen halkının kimliğinin ve inancının gerçekliğine inanmadığını söyledi.

El’Husi, bazı Arap ülkelerinin Siyonist rejimle ilişkilerini normalleştirme girişimlerini de eleştirerek, “Bunu yapmak için ne kadar bahane ve gerekçe kullanırlarsa kullansınlar, bu harekete değmez.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.