Yemen Hizbullahı Lideri: Yemenli kadınlar ve çocuklar Batılıların silahlarıyla katlediliyor

  • 26 Şubat 2019
  • 956 kez görüntülendi.
Yemen Hizbullahı Lideri: Yemenli kadınlar ve çocuklar Batılıların silahlarıyla katlediliyor

Yemen Ensarullah hareketi genel sekreteri Abdulmelik el’Husi, kadın haklarından dem vuran düşmanların, siyasetleriyle, kadınlar için en büyük tehdit ve tehlike olduklarını zira Yemenli kadın ve çocukların batılıların silahlarıyla öldürüldüklerini söyledi.

El-Alem kanalına göre, el-Husi  dün  kadın ve anneler günü münasebetiyle yaptığı açıklamada, ‘düşmanların Yemen’de özellikle kadın ve çocukları hedef aldıklarını’ belirterek, Batılıların kadın hak ve hukukuna değer vermediğini halbuki İslam dininin kadına çok büyük makam ve değer verdiğini’ bildirdi.

Ensarullah hareketi lideri, Suudi rejimi ve işbirlikçilerinin Yemen aleyhindeki savaşlarına temasla, İslam düşmanlarının bu savaştan hedeflerinin, Yemen halkı üzerinde sulta kurmak olduğunu belirtirken, Suudi rejiminin teröristlerin en büyük hamisi olduğunu ve Yemen halkı ve müslümanlar arasında tefrika çıkarmak hedefinde olduğunu bildirdi.

Suudi rejiminin cinayet dolu siyasetlerine değinen el-Husi, bu rejimin ABD ve ırkçı İsrail’e hizmet ettiğini belirterek, bu rejimin İsveç’de imzalanan ateşkes anlaşmasına da bağlı kalmadığını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.