Yemen Hizbullah’ı Suudi Koalisyonun Toplanma Merkezi Vurdu

  • 23 Haziran 2018
  • 974 kez görüntülendi.
Yemen Hizbullah’ı Suudi Koalisyonun Toplanma Merkezi Vurdu

Yemen ordusu İHA birimi, Yemen’in batı sahillerini işgal girişiminde bulunan Suud Koalisyonunu hedef aldı.

Yemen ordusu dron biriminden bir askeri kaynak, el-Mesire televizyonuna verdiği röportajda; Yemen ordusu ve halk komiteleri dron birimi batı sahilinde müdahaleci güçlere ait toplanma merkezine bir dizi hava saldırısı gerçekleştirdi ve operasyon dakik yer tespitinin ardından yapıldı, ifadelerini kullandı.

Yemenli bu askeri kaynak; saldırıda müdahaleci güçlere ait askeri teçhizat ve zırhlı araç konvoyu patlatıldı ve müdahaleci askerler bir çeşit dehşet yaşadı, açıklamasında bulundu.

Bu saldırı geçtiğimiz bir hafta içinde dron birimi tarafından batı sahilinde müdahaleci güçlere ait nokta hedef alınarak gerçekleştirilen üçüncü saldırıdır.

Pazartesi günü Yemen ordusu drone birimi, 15 askeri aracın yanı sıra, iki tank ve dokuz zırhlı aracı teçhizatlarının tamamı ve askeri personeli ile birlikte imha etti.

Yemen Ordusu Drone Birimi, yine Cumartesi günü Yemen’in batı kıyısında müdahaleci güçlere ait toplanma merkezini hedef aldı ve saldırıda müdahaleci güçlere mensup çok sayıda asker hayatını kaybetti. Dron operasyonunun müdahaleci güçleri tam tespitinin ardından yapılması, Yemen ordusu ve halk komitelerinin karşı tarafa daha çok kayıp verdirmek amacıyla kullandığı yeni bir taktiktir.

Bu arada, el-Nahileh sahilinde ve El-Cah’ın çeşitli bölgelerinde Yemen ordusu ile müdahaleci Arap koalisyonu tarafından desteklenen Yemen’in eski hükümetine bağlı güçler arasındaki çatışmalar devam ediyor. Öte yandan, Ensarullah güçleri Perşembe günü el-Hudeyde’nin güneyinde yer alan el-Şeyhali köyü, el-Muceylis bölgesi ve el-Derihmi ilçesini kontrol altında aldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.