Yemen Hizbullahı Suudi Mevzilerini Füzelerle Vurdu

  • 09 Şubat 2019
  • 1.078 kez görüntülendi.
Yemen Hizbullahı Suudi Mevzilerini Füzelerle Vurdu

Yemen halk güçleri komiteleri ve ordusu dün gece Suudi Arabistan’ın tecavüzlerine yanıt olarak Zelzal 1 adlı yerli 5 Balistik füzeyi Arabistan’ın güneyindeki Necran bölgesinde konuşlanan satılmış Suudilerin mevzilerine fırlattılar.

Yemen halk güçleri komiteleri ve ordusu yayınladıkları bildiride fırlatılan bu füzelerin Suudilerin mevzilerini hedef aldığını ve bunun neticesinde onlarca Suudi unsurun helak olduğu veya yaralandıkları bildirildi.

Yemen halkçı komiteleri ve ordunun füze birlikleri yaptığı açıklamada Suudi Arabistan saldırılarının devam ettiği 20 aylık sürede, Suudi birliklerin çeşitli bölgelerdeki mevzilerine 78 kez füze saldırısı gerçekleştirdiklerini belirtti.

Yemen halk güçleri komiteleri ve ordusu füze birlikleri, Suudi rejiminin Yemen’de “kararlılık fırtınası” operasyonu sırasında Arabistan’ın çeşitli mevzilerine füzeli saldırılarda büyük başarılar kazandı.

Yemen halk direnişi ve ordunun füze kabiliyeti, saldırgan Suudileri kaygılandırıyor ve bu konu, kararlılık fırtınası için belirlenen hedeflerin suya düşmesine sebep oldu. Üstelik Yemen güçlerinin Suudilerin saldırılarına karşılık füze misillemeleri, belirli bir bölge ile sınırlı değildir. Nitekim Suudi mevzilerine yönelik fırlatılan 78 füzeden 48’i Arabistan topraklarına inmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.