Zarif: Siyonist rejim uluslararası hukuku ihlal ediyor

  • 21 Şubat 2019
  • 810 kez görüntülendi.
Zarif: Siyonist rejim uluslararası hukuku ihlal ediyor

İran İslam Cumhuriyeti dışişleri bakanı, Siyonist rejim İsrail’in bölgedeki girişimlerinin tehlikeli olduğunu belirterek bu rejimin uluslararası hukuku ihlal ettiğini söyledi.

İRNA’nın haberine göre, Alman medyasından Süddeutsche Zeitung gazetesine demeç veren Zarif, terör rejimi İsrail’in Lübnan ve Suriye hava sahasını sürekli çiğnediğine temasla, ”İsrail’in bölgedeki girişimleri, uluslararası hukuku ve BM bildirilerini çiğniyor’ dedi.

İran dışişleri bakanı, siyonist rejim İsrail’in ‘maceracılıkla’ suçlarken, İsrail’in maceracılığa girdiğini ama maceracılığın her zaman tehlikeli olduğunu söyledi.

Zarif, İran’ın Suriye’deki varlığına da işaretle, ”İran, Suriye devletinin talebi üzerine Suriye’de bulunmaktadır’ dedi.

İsrail’in her zaman teröristlerin hamisi olduğunu belirten Zarif, bunun için İsrail rejiminin Suriye ordusu ve bu ülkenin altyapılarını hedef aldığını söyledi.

Bu arada İran Dışişleri Bakanı Zarif, Twitter hesabında paylaştığı bir yazıda ABD’nin çifte standartlı davranışlarını eleştirdi.

Zarif paylaşımında şu ifadeleri kullandı: ”Bize belli olan gerçekler günden güne tüm dünya için de açığa çıkıyor; ABD’nin gerçek anlamda kaygı duyduğu şey insan hakları veya nükleer program değil. İlk başta bir gazeteci katlediliyor; ardından da Suudi Arabistan’a kaçak yollardan satılan nükleer teknoloji olayı ABD’nin iki yüzlülüğünü gün ışığına çıkarıyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.