Abbas Güçleri, Terör Estirmeye Devam Ediyor…

  • 01 Şubat 2015
  • 773 kez görüntülendi.
Abbas Güçleri, Terör Estirmeye Devam Ediyor…

Batı Şeria’nın kuzeyindeki Nablus kentinde Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik güçleriyle Filistinli gençler arasında dün (31 Ocak Cumartesi) akşam saatlerinde bir gencin gözaltına alınmasının ardından çatışmalar yaşandı.

Kaynaklara göre, çatışmalar güvenlik birimlerinin Ebu’l-Kelbat ailesinden bir genci gözaltına almasının ardından patlak verdi.

Çatışmaların Doğu Pazarı ve Şeyh Müslim Mahallesi’nde başlayarak El-Medaris Caddesi ve Ra’s El-Ayn Mahallesi’ne uzandığını belirten kaynaklar, gençlerin otomobil lastikleri ve çöp kutularını yaktıklarını, güvenlik güçlerinin birçok caddeye yayıldığını ve kurşun seslerinin duyulduğunu bildirdi.

Öte yandan dün akşam geç saatlerde Cenin kentinin batısındaki Zebube beldesinde işgal güçleriyle Filistinliler arasında işgal güçlerinin beldeye düzenlediği baskının ardından çatışmalar yaşandı.

Kaynaklara göre, işgal güçleri Velid Munir Ceradat isimli Filistinliyi evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

Kaynaklar, işgal güçlerinin evde arama yaptığını ve ev çevresinde Filistinli gençlerle çatıştığını, gençlerin üzerine çok sayıda göz yaşartıcı bomba ve ses bombası attığını, bombalardan çıkan yoğun gaz nedeniyle birçok gencin boğulma tehlikesi geçirdiğini söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.