ABD ve İsrail, İslam Dünyası İçerisinde Tefrika Fitneciliği Peşinde

  • 13 Şubat 2017
  • 1.186 kez görüntülendi.
ABD ve İsrail, İslam Dünyası İçerisinde Tefrika Fitneciliği Peşinde

İslam Mezhepleri Takrib Kurumu Genel Sekreteri, İslam düşmanlarının özellikle de Amerika ve Siyonist İsrail rejiminin tüm imkanlarını seferber ederek İslam alemi içerisinde tefrika çıkarmak peşinde olduğunu bildirdi.

İRNA’nın verdiği habere göre Hindistan’ın Haydar Abad şehrinde Şii ve Sünni din alimleri ile görüşen İslam Mezhepleri Takrib Kurumu Genel Sekreteri Ayetullah Muhsin Eraki, Kur’anı Kerim ve Sünneti Resulullah’ta zikredildiği üzere bugün İslam toplumunun en önemli görevinin, müslümanların birlik ve dayanışmasının güçlendirilmesi ve düşmanların İslam alemine nüfuz etmelerinin engellenmesi yönünde çaba harcamak olduğunu bildirdi.

İslam İnkılabının rahmetli İmam Humeyninin liderliğinde zafere ermesi ve Ayetullah Hamanei’nin üstün liderliğinde devam etmesinin, İslam dünyasında çok önemli bir değişimi beraberinde getirdiğini ve gerçek İslam’a yönelişin arttığını belirten Ayetullah Eraki, Hindistan İslam topluluğu, Şii ve Sünni din alimlerinin İslam ümmetinin birlik, dirlik ve dayanışmasında önemli rol ifa edebileceklerini bildirdi.

Ayetullah Eraki ayrıca dün akşam Hindistan’ın Haydar Abad kentinde düzenlenen Hz.Fatime konulu bir panelde yaptığı konuşmada da, Hz. Fatime (as)ın Ehli Beyt’in ana ekseni olduğunu bildirmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.