Ali Abdullah Salih’in İki Oğlu Serbest Bırakıldı

  • 06 Ekim 2018
  • 1.218 kez görüntülendi.
Ali Abdullah Salih’in İki Oğlu Serbest Bırakıldı

Yemen haber kaynakları, Ali Abdullah Salih’in oğulları Salah ve Maydan’ın Çarşamba günü serbest bırakıldığını aktardı.

Başkent Sana’daki İçişleri Bakanlığı kaynakları, Ali Abdullah Salih’in oğlu Salah ve Maydan’ın serbest bırakıldığı haberini doğruladı.

Ali Abdullah Salih’in liderliğini yaptığı Genel Halk Kongresi Partisi’nden ismi açıklanmayan bir yetkili, Salih’in oğullarının serbest bırakılması için Ensarullah Hareketi ile ailenin Avrupa’da yaşayan fertleri arasında arabuluculuğu Umman’ın yaptığını belirtti.

Kaynak, Ali Abdullah Salih’in oğullarının Sana Havaalanından BM’ye ait bir uçakla Yemen’den ayrılacaklarını aktardı.

Salih’in iki oğlunun Yemen’den ayrıldıktan sonra nereye gideceklerine dair bir bilgi verilmedi.

Yemen’in Eski Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih’in Yemen’i işgale kalkışan Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’yle anlaştığı ortaya çıkınca, evinin yakınında çıkan çatışmada geçtiğimiz Aralık ayında öldürülmüştü.

Ali Abdullah Salih’in öldürülmesi sonrası, iki oğlu Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’yle anlaşma ihtimaline karşılık tutuklanmıştı.

ALİ ABDULLAH SALİH’İN BATI’DA 60 MİLYAR DOLARI VAR

Yemenli gazeteci ve siyasi yorumcu Muhammed Ali, Ali Abdullah Salih’in iki oğlunun serbest bırakılmasıyla ilgili önemli bilgiler aktardı.

Ali Abdullah Salih’in iki oğlunun, kötü olan Yemen ekonomisine kısmen de olsa katkı sağlaması için belli bir miktar para karşılığında bırakıldığı ifade edildi.

Ali Abdullah Salih’in, Avrupa’da 60 milyar dolar civarında parasının bulunduğu biliniyor. BM uzmanları, 2015’te yayınladıkları raporda Ali Abdullah Salih’in Batı’da 30 ila 60 milyar dolar arasında bir parasının bulunduğuna yer vermişti.

Yemen’deki ekonomik krizi hafifletmek için talep edilen paranın Ali w Salih’in Batı’da yaşayan aile fertleri tarafından kabul edildiği, ödemenin yapılması üzerine Salah ve Maydan’ın serbest bırakıldığı ifade edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.