Amiral Seyyari: Halkın seçimlere katılması inkılabı güvence altına aldı

  • 24 Haziran 2021
  • 539 kez görüntülendi.
Amiral Seyyari: Halkın seçimlere katılması inkılabı güvence altına aldı

İSK Başkomutan Yardımcısı Amiral Habibullah Seyyari bir mesaj yayımlayarak, İran milletinin seçimlere katılması İslam inkılabının hareketini güvence altına aldığını belirtti.

Büyük İran milletine son seçimlerde yarattığı hamasetten dolayı teşekkür mesajı yayımlayan İSK Başkomutan Yardımcısı Amiral Habibullah Seyyari, seçimlerin sonucunda Cumhurbaşkanı seçilen Seyyid İbrahim Reisi’yi de tebrik etti.

Amiral Seyyari mesajında, büyük İran milleti bir kez daha İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei’nin çağrısına lebbeyk diyerek bir kez daha vefakarlık ve birlikteliğin emsalsiz örneğini sergilediğini ve 18 Haziran 2021 seçimlerinde dünya kamuoyunun gözü önünde büyük bir hamasete daha imza attığını belirtti.

Amiral Seyyari mesajında İran milleti kendi kaderini belirleme sürecine coşkulu ve geniş katılımı ile tüm dünyaya yüksek sosyal, kültür ve siyasi buluğ ve şuurunu gösterdiğini ve düşmanları hüsrana uğrattığı gibi nizam ve inkılap dostlarını sevindirdiğini kaydetti.

13. dönem cumhurbaşkanlığı seçimleri geçen 18 Haziran tarihinde düzenlendi. Bu seçimlerde Seyyid İbrahim Reisi 18 milyonu aşkın oyla ülkenin yeni Cumhurbaşkanı oldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.