Arabistan’ın güneyine Yemen’den 9 füze fırlatıldı

  • 05 Ocak 2019
  • 785 kez görüntülendi.
Arabistan’ın güneyine Yemen’den 9 füze fırlatıldı

Yemen ordusu ve halk komite güçleri, dün gece Suudi rejiminin cinayetlerine misilleme amacıyla, Arabistan’ın Cizan ve Necran bölgelerindeki askeri mevzilerini füzelerle hedef aldılar.

Yemen halk güçleri ve Yemen ordusu Suudi rejiminin askeri mevzilerini Zelzal-1 balistik füzelerle hedef alırken, Yemen kaynakları saldırıda çok sayıda Suudi askerinin öldüğü ve yaralandığını bildirdiler.

Yemen ordusu ve halk komite güçleri, Suudi rejimi ve işbirlikçilerinin cinayetlerine karşı son aylarda füzelerle misillemede bulunurken, Yemen’den alınan ayrı bir habere göre, Birleşik Arap Emirlikleri askeri helikopterlerinin Yemen’in güneydoğusunda yer alan Şebuh bölgesine düzenlediği saldırılarda bazı sivillerin öldüğü ve yaralandığı bildiriliyor.

BAE helikopterleri dün ayrıca Şebuh eyaletinin Mereh kabasına saldırmış ve burada da çok sayıda sivil ölmüş ve yaralanmış ayrıca sivillerin evleri de büyük hasar görmüştü.

Bu arada Yemen’in güneyinde Yemenli gruplar arasında varılan ateşkesi Suudi rejimi ve işbirlikçilerinin ihlal ettiği bildiriliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.