Asir’deki saldırgan Suudi güçlerine 17 füze fırlatıldı

  • 27 Nisan 2019
  • 704 kez görüntülendi.
Asir’deki saldırgan Suudi güçlerine 17 füze fırlatıldı

Yemen ordu ve halk komite güçlerinin dün gece Suudi rejiminin saldırılarına karşı misilleme amacıyla, Suudi Arabistan’ın güneyinde yer alan Asir’deki Suudi rejimi mevzilerine 17 adet ‘Zelzal-1’ modeli balistik füze fırlattıkları bildirildi.

Tesnim haber ajansına göre,  sözkonusu balistik füze saldırısında  onlarca Suudi askeri öldü ve yaralandı.

Suudi ordusunun saldırılarına karşı Yemen ordusu ve halk komite güçleri neredeyse her gün Suudi rejimi topraklarının içlerini balistik ve diğer füzelerle hedef alarak misillemede bulunuyor.

Suudi rejimi, ABD ve diğer bazı ülkelerin de desteğiyle mart 2015’ten beri Yemen topraklarına saldırılarını sürdürürken, saldırılarda en az 16 bin sivil öldü, onbinlercesi yaralandı, milyonlarca Yemenli de evini barkını terketmek zorunda kaldı. Suudi rejiminin elebaşını çektiği koalisyon güçleri, Yemen’in enerji santralleri, su şebekeleri, hastane, okul, gibi kamuya hizmet yerlerini de saldırılarında yerle bir etti.

Suud rejimi, dünyanın en fakir ülkeleri arasında yer alan Yemen’e yönelik  saldırılarının yanısıra bu ülkeye insani yardımların da ulaşmasını engellerken işbirlikçileri  Yemen’i deniz, hava ve karadan da muhasara altına almış bulunuyorlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.