Ayetullah Şebusteri: “İngiliz Şiiliği en kısa zamanda ortadan kaldırılmalıdır”

  • 16 Mart 2015
  • 1.262 kez görüntülendi.
Ayetullah Şebusteri: “İngiliz Şiiliği en kısa zamanda ortadan kaldırılmalıdır”

Ayetullah Şebusteri: Biz şuana kadar Londra Şiiliği hakkında sukut ettik, aleni bir şekilde şiaya hedef alan eylem ve söylemlerinden dolayı ve kendini Merce-i Taklid olarak tanıtan Sadık Şirazi akımını ifşa etmeyi vazife biliyoruz. …Bu akım en kısa zamanda ortadan kaldırılmalıdır.

Tebriz Cuma İmamı ve Doğu Azerbaycan Eyaleti’nin Veliy’ul Fakih  temsilcisi, Ayetullah Mücteba Şebusteri, Doğu Azerbaycan Eyaleti’nin imamları ile yaptığı toplantıda, bir konuşma yaptı. Konuşmasınada Al-i İmran süresinin son ayetlerine dikkate çekerek, Allah’u Teala bu ayetlerde Müslümanlar için üç destur nazıl buyurmuşlardır. Birincisi: Bireysel müsibet ve itaatta sabır etmek, ikincisi: Toplumsal sabır ve üçüncüsü: Dinin öncülerini korumak. Dinin öncülerini korumaktan maksat, İslamı ve İslam toplumunun akide ve tefekkürünü savunmak için en ön saflarda yer almaktır.Özeliklede günümüzde, düşmanın, Müslüman gençliğimizin ilerleyişini durdurmak ve onları munharif etmek için, kültürel saldırıının yanısıra şüphecilik zehrini saçmaktadır.

Alimlerimiz, özeliklede üniveristelerde, üniveriste gençliğimizle haşr ve neşir olmalıdırlar, gençlerimizin basiretinin açılması ve şüphelerinin giderilmesi için gayret sarfetmelidirler.  Düşman son zamanlarda tüm araç ve imkanlarını İslama karşı kullanarak, islamofobi yaratma peşindedir.

Ayetullah Mücteba Şebüsteri sözlerine şöyle devam etti: İfratcılığa, tefritciliğe, Londra Şiiciliğine ve Amerika sünniciliğine karşı, mücadele etmek alimlerimizin vazifesidir.

Dünya Ehlibeyt Kurultayı yüksek şurası başkanı Ayetullah Şebusteri, Rehber Seyyid Ali Hamanei’nin ‘’İngiliz Şiiciliği ve Amerika Sünniciliği” sözlerine işaret ederek,  düşman bugün tekfirciliğe karşı, İslam aleminde Şii fanatizmini oluşturma peşindedir ve bunun tam tersinide düşünebilirsiniz. İngiliz Şiiciliği, bidat ve hurafeleriyle, Müslümanların katledilmesi için Amerika Vahabizminin eline malzeme sunmaktadır.

Ayetullah Şebusteri: Biz şuana kadar Londra Şiiliği hakkında sukut ettik,  aleni bir şekilde Şiayı hedef alan eylem ve söylemlerinden dolayı ve kendini merce-i taklid olarak tanıtan Sadık şirazi akımını ifşa etmeyi vazife biliyoruz. Hurafe ve kama vurmayı canlandırarak, Ehli Beyt’in pak ismini kama ve hurafelerle ilişkilendirme peşindedir. Bu akım en kısa zamanda ortadan kaldırılmalıdır.

Ayetullah Mucteba Şebusteri: Şii ve Sünni Müslümanlar uyanık olmalıdırlar ve düşmanın fitnelerine izin vermemelidirler. Her zamankinden daha fazla vahdeti ve yek vüct olmayı muhafaza edip, düşmana karşı seferber olmalıdırlar.

Ayetullah Mücteba Şebusteri sözlerine şöyle devam etti: İngiliz Şiiciliğiyle meşhur olan Sadık Şirazi akımı, İran, Irak ve diğer bazı ülkelerde hurafe ve kama vurmayı yaygınlaştırmakla birlikte, rahmetli İmam’a, aziz Rehberimize, ustad Mutaharri’ye ve Ayetullah Behcet (ra) gibi büyük alimlerimize saldırmakta ve tefrika zehirini saçmaktadır. Eğer bizler, Rahmetli İmam Humeyni (ra)’ın vurguladığı öz Muhammedi İslamı savunmazsak Allah katında sorumlu olacağız.

Dünya Ehli Beyt Kurultayı yüksek şurası başkanı Ayetullah Mucteba Şebusteri: Öz Muhammedi İslamı savunmak için, alimlerimiz kendilerini yeterince bilgi ve delillerle donatıp meydana çıkmalıdırlar.

İki asıl etken olan Velayet-i Fakih ve şehitlerimizin kanları, İran’da emniyetin garantisi ve İslamın canlı kalmasını sağlamaktadır. Bu iki etken sayesinde İran İslam Cumhurriyeti, her geçen gün güçlenmekte ve istikrar bulmaktadır. Dünyanın karıştığı bir dönemde, İslam Cumhurriyeti’nde tam bir emniyyet hakimdir. Tüm bunları, Velayet-i Fakih nimetine, aziz Rehberimizin idareciliğine ve şehitlerimizin kanına borçluyuz.

Ayetullah Mucteba Şebusteri: Seyyid Ali Hamanei’nin, nükler enerji görüşmeleri hakkında ki sözlerine dikkat çekerek; eğer nükler enerji  görüşmeleri olumlu sonuçlanmış olsaydı, bunlar, Müslüman İran halkını yine rahat bırakmıyacaklardı, zira bunlar, İslamın ve Müslümanların güç elde etmesine tahamul etmezler.

Veliy’ul Fakih’in doğu Azerbaycan temsilcisi Ayetullah Şebusteri, konuşmasını şöyle sürdürdü:  Nükler enerji,  bahaneden başka bir şey değildir. Çünkü bu meseleden öncede müstekbir güçler, Müslüman İran halkına düşmanlık besliyorlardı. Bu yüzden kendi kendimize yetmeliyiz ve içerdeki gücümüze dayanarak, İran İslam Cumhuriyeti’ni daha ileriye taşımalıyız.

Ayetullah Mucteba Şebusteri konuşmasını şu cümlelerle bitirdi: Yüce Rehberiyet makamının son zamanlarda buyurduğu ‘’direniş ekonomisini oluşturmalıyız” sözlerine işaret ederek; Aziz Rehberimizin emri olan direniş ekonomisini oluşturmalıyız sözlerini ciddiye almalıyız. Umut ediyorum bu buyruklar sözde kalmaz ve devlet yetkilileri özel teveccüh gösterirler.

İntizar

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.