Bageri: Suudilerin İranlıların Hacca gitmesini engellemesi İslam düşmanları sevindirmekte

  • 23 Haziran 2016
  • 862 kez görüntülendi.
Bageri: Suudilerin İranlıların Hacca gitmesini engellemesi İslam düşmanları sevindirmekte

İslam İnkılabi Rehberi Hac Basesi Başkan Yardımcısı Mohammadreza Bageri, Suudilerin İranlıların hacca gitmesini engellemeyi İslam düşmanlarını sevindirdiğini bildirdi.

Bageri: Suudilerin İranlıların Hacca gitmesini engellemesi düşmanları sevindirmekte

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ile Ankara’da görüşen Bageri, Türk halkı ve yetkililerini Riyad’ın İranlı hacı adaylarının hacca gitmesini engelleme çabaları ile aydınlatmak için Ankara’da bulunduğunu söyledi.

Bageri, İran yetkililerinin geçen aylarda sıkı bir şekilde İranlı hacı adaylarının hacca gitmesi için Suudi yetkililerle görüştüklerini belirten Bageri, Arabistan Hac bakanlığı yetkililerinin bu görüşmelerde her hangi bir karar alınmasının o ülke dışişleri bakanlığına bağlı olduğunu belirttiklerini ifade ederek, 5 aylık İranlı yetkililerin çabasının sonuçsuz kaldığını ve İranlı ziyaretçilerin bu sene hacca gitmesinin mümkün olmadığını ifade etti.

Bageri, ‘’Suddi yetkililerin sorumsuz davranışları ve sürekli engel çıkarması İran vatandaşlarının hac vazifelerini yerine getirmeye engel çıkarmıştır ve bu İslam düşmanlarının sevincini sağlamıştır’’ dedi.

Bu görüşme Bageri ve Görmez’in son 3 ay içinde ikinci görüşmesidir ve görüşmenin esas konusu Suudilerin İranlı hacıların Hac ziyaretine engel çıkarması oluşturmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com