Batı Yaka ve Kudüs’te Bugün Sabah Sekiz Kişi Tutuklandı

  • 25 Ekim 2015
  • 704 kez görüntülendi.
Batı Yaka ve Kudüs’te Bugün Sabah Sekiz Kişi Tutuklandı

Siyonist işgal güçleri Kudüs ve Batı Yaka bölgesindeki baskınlarını ve tutuklama hamlelerini sürdürüyorlar. Bugün (25 Ekim Pazar) sabah Kudüs ve Batı Yaka’da farklı bölgelerdeki evlere düzenledikleri baskınlarda da sekiz kişiyi gözaltına aldıkları haber verildi.

Verilen haberlere göre işgal güçleri Kudüs’ün tarihi surlarının yakınında yer alan Es-Savane mahallesinde Mansur Ebu Garibe’nin evine baskın düzenleyerek Ebu Garibe ile oğlu Ahmed’i ve bir başka genci gözaltına aldılar.

Mescidi Aksa’nın güneyindeki Silvan mahallesine yaptıkları baskında da şehrin ortasındaki İseviyye mahallesinin ahalisinden Yusuf Abid’i gözaltına aldılar.

Gözetim altına alınanların Kudüs’teki istihbarat ve sorgulama merkezlerine götürüldükleri ifade edildi.

İşgal güçleri Kudüs’ün güneyindeki Beytlahim şehrinde yaptıkları baskınlarda Halid Mahmud Redayide (17) ve Zeydan Ahmed Şayib (15) isimli iki çocukla Hişam Nebil Redayide (19) isimli bir genci gözaltına aldı, üç gence de istihbarat merkezlerine gitmeleri için ihbar yazısı bıraktılar.

Konuyla ilgili haberlerde işgal güçlerinin bu bölgelerdeki baskın ve tutuklamalarının gündelik hale geldiği ve güvenlik gerekçesiyle sık sık tutuklamalar yapıldığı ifade edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com