Batı Yaka’nın Çeşitli Bölgelerindeki Çatışmalarda Onlarca Filistinli Yaralandı

  • 12 Kasım 2015
  • 703 kez görüntülendi.
Batı Yaka’nın Çeşitli Bölgelerindeki Çatışmalarda Onlarca Filistinli Yaralandı

Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerinde bugün (12 Kasım Perşembe) işgal ordusuyla Filistinliler arasında yaşanan çatışmalarda onlarca Filistinli yaralandı.

Filistinli hastane kaynakları, El-Halil yakınlarındaki Sair beldesinde işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında çıkan çatışmalarda onlarca gencin yaralandığını ve yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğunu bildirdi.

İşgal güçlerinin Filistinli gençlere gerçek mermi, plastik mermi ve göz yaşartıcı bombalarla saldırdığı, Filistinli gençlerin ise işgal askerlerine taşlarla karşılık verdiği ifade edildi.

Filistin Kızılay Derneği Merkezi Operasyon Odası, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Kızılay ekiplerinin Tulkerem kentinin batı girişinde işgal güçleriyle Filistinliler arasında yaşanan çatışmalar sırasında 43 yaralıya müdahale ettiğini açıkladı.

Bildiride, yaralılardan 4’ünün gerçek mermiyle ve 10’unun da plastik mermiyle yaralandığı, 21’inin işgal güçlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun zehirli gazı soludukları için boğulma tehlikesi atlattıkları ve 4’ünün de yere düşmeleri neticesinde yaralandıkları kaydedildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.