Beşşar Esad: Bazı Arap Ülkeleri Filistin Meselesine İhanet Ediyor

  • 17 Kasım 2017
  • 1.508 kez görüntülendi.
Beşşar Esad: Bazı Arap Ülkeleri Filistin Meselesine İhanet Ediyor

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Arap ülkelerinin ve Arap Birliğinin bölge ülkelerinin içişlerine karıştığını belirterek; “Bu ülkelerde yaşanan sorunlara karşı bölgede yıkıcı rolleri var” dedi.

Bazı Arap milliyetçisi gruplar ile bir araya gelen Beşar Esad; “Eğer Arap milliyetçiliği ve nasyonalizm bu ise biz bunu kabul etmiyoruz” diyerek kendilerini Arap olarak nitelendiren bu zihniyet ile aynı çizgide olmadıklarını vurguladı.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, konuşmasında nasyonalist faaliyetleri etkileyen diğer nedenlerin dünyaya hakim olan siyaset ve Arap ülkelerinin kendi halklarının çıkarlarını gözetmeyerek ortaya koydukları politikaların sonuçları olduğunu ifade etti.

“Bölgede vekalet savaşları başlamadan önce bu mesele henüz açığa çıkmamıştı” diyen Beşar Esad, Arap ülkelerinin ve Arap Birliğinin Libya’ya askeri müdahaleyi desteklediklerine işaret etti.

Arap baharı ile yaşanan süreçte Suriye’nin de Arap ülkeleri ve Arap Birliği tarafından hedef alındığını belirten Beşar Esad, “Ancak bölgenin siyasi şartları değişti ve onlar Suriye’de başarısız oldular” ifadelerini kullandı.

Bazı bölge halklarının ve Arap ülkelerinin Filistin meselesine ihanet içerisinde olduğunu belirten Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad; “Filistin halkına kapılarını açan ülkeler bugün Filistin’e ihanet içerisindeler. Bu durum bazılarının nasyonalizme bağlılıkta henüz ham olduğunu göstermektedir” dedi.

Beşar Esad konuşmasında son olarak; “Komplolar karşısında teslim olmayacağız ve kaçmayacağız. Onların Arap milliyetçiliği bu bölgenin kültürel ve dini değerleri ile hiçbir irtibatları yoktur. Duygusal olarak Arap nasyonalizmine bağlı olmamak gibi bir düşünce kimsenin çıkarına değildir. Bölgede yaşadığımız birçok sorunun nedeni duygusal nasyonalizmin olmamasıdır” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. mümin dedi ki:

    Bismillah. Ortadoğu daki hesapların başlangıç yeri Filistin oldu daha doğrusu işgalin ilk perdesi. Filistin davasını anlamak bu kötü senaryoya dur demek İslam’ı batıya doğru tanıtmak ve oyuncu güçleri zorlamak vs iş adım çokda ülkede iş yok. Neyse sınırları kaldırdım ve Hakk İslam dünyası tek egemen güç. İşte o kadar! Salavat ve accil ferec!

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com