Beşşar Esad; Biz Avrupa’yı 3 Yıl Önce Uyarmıştık!

  • 15 Kasım 2015
  • 879 kez görüntülendi.
Beşşar Esad; Biz Avrupa’yı 3 Yıl Önce Uyarmıştık!

SANA haber ajansına demeç veren Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad, Fransa’nın Ortadoğu politikalarının terörün gelişmesinde rol oynadığını belirterek “Biz Avrupa ülkelerini üç yıl önce bu konuda uyarmıştık” dedi.

Cumhurbaşkanı Beşşar Esed’in “Fransa ve diğer Batılı ülkelerin bölgede uyguladıkları yanlış politikalar terörizmin gelişmesinde rol oynadı” sözünü nakleden SANA haber ajansı, Cumhurbaşkanı Beşşar Esad’ın Fransa meclisindeki muhalefet milletvekillerinin Şam’a yaptıkları bir ziyarette terörizmin Avrupa ülkelerine de tehdit oluşturduğuna dair uyarısını hatırlattı.

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad, “Dün gece Paris’te yaşananlar, bir gün önce Beyrut’ta ve 5 yıldır da Suriye’de yaşananlarla ilgisiz görülemez. Fransa bizim 5 yıldır neler çektiğimizi daha dün anladı” dedi.

Europe-1 radyosuna da demeç veren Suriye Cumhurbaşkanı, “Biz Batılı ülkeleri, Avrupa’da yaşanacaklar konusunda 3 yıl önce uyarmıştık. Biz onlara Suriye’de yaşananları hafife almayın dedik; ama onlar bizim söylediklerimize kulak vermedi” diye konuştu.

Terörizmin kınanmasına dair mesajlar yayımlamanın hiçbir faydasının bulunmadığını ve terörle ciddi bir şekilde mücadele edilmesi gerektiğini vurgulayan Beşşar Esad, Fransa’nın terörle mücadelede işbirliği yapması ihtimaline dair bir soruya da “Fransa terörle mücadele konusunda ciddi değil, siyasi işbirliği olmadan istihbarat servisleri arasında işbirliği olmadan terörle mücadeleye katkı sağlanamaz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.