Beşşar Esad: Irak, İzin Almaksızın Suriye Topraklarında IŞİD’i Vurabilir

  • 01 Ocak 2019
  • 870 kez görüntülendi.
Beşşar Esad: Irak, İzin Almaksızın Suriye Topraklarında IŞİD’i Vurabilir

Irak Ulusal Güvenlik Müsteşarı Falih Feyyad, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’a Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi’nin mesajını iletti.

İki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine ilişkin mesajda; tüm alanlarda iki ülke arasında koordinasyonun sürdürülmesi önemi belirtildi.

Mesajda “iki ülke arasındaki sınır bölgeleri başta olmak üzere terörle mücadelede koordinasyon ve işbirliğine” vurgu yapıldı.

Suriye resmi ajansı SANA’da yer alan habere göre Esad, iki ülke arasındaki iyi ilişkiler ve terörle mücadeledeki işbirliğinin teröre karşı savaşta güç faktörü teşkil ettiğini belirtti.

Irak’ın Şam hükümetinden izin almaksızın Suriye topraklarında IŞİD hedeflerini vurabileceğini vurgulayan Esad’ın “iki ülkede terörden arta kalanların yok edilmesi ve terörün tamamen yok edilmesi açısından bu işbirliği ve koordinasyonun sürdürülmesi gerektiğini belirttiği” kaydedildi.

Irak Ulusal Güvenlik Müsteşarı Falih Feyyad ise Irak halkının teröre karşı kaydettiği başarılar ve Suriye’nin sağladığı zaferlerin iki ülkenin büyük çoğunluğunun terörden kurtarılıp güvenlik ve istikrarın sağlanmasını temin ettiklerini söyledi.

Esad ve Feyyad’ın, ikili ilişkilerin muhtelif alanlarda geliştirme olanakları ve önemini de ele aldıkları kaydedildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.