Bugün Resullah’ın (sav) rıhleti ve İmam Hasan’ın (as) şehadet yıldönümü…

  • 10 Aralık 2015
  • 1.062 kez görüntülendi.
Bugün Resullah’ın (sav) rıhleti ve İmam Hasan’ın (as) şehadet yıldönümü…
İslami İran’ın dört bir yanı dün akşam alemlere rahmet olarak indirilen İslam peygamberi Hz. Muhammed’in -saa- vefatı ve torunu Hz. İmam Hasan’ın -as- şehadeti yıldönümünde siyahlara büründü.

Bugün hk takvime göre 28 Sefer 1437 miladi takvimine tekabül eden 10 Aralık 2015, Resulullah’ın -saa- vefatı ve İmam Hasan’ın -as- şehadet yıldönümüdür.

Resulü Ekremin hk 11 yılında rıhletinden önce sevgi ve şefkatle İslam’ın temel ilkeleri ve hükümlerini, metanetle ve seçkin yöntemlerle açıklayarak, İslam dininin tanıtılması ve yayılması için en iyi şekilde çalıştı.

İmam Hasan -as- da 30 yıl değerli babası Emir-ul müminin Ali -as- ile birlikte yaşamanın ardından 17 yıl halkın imametini üstlendi ve 47 yaşında iken hk 50. yılı 28 sefer tarihinde Muaviye’nin emri ve eşinin eli ile zehirlenerek şehit edildi.

Hz. Muhammed’in -saa- rıhleti ve İmam Hasan’ın -as- şehadeti yıl dönümünde Ehlibeyt aşıkları, başta Meşhed ve Kum kentleri olmak üzere İslami İran’ın dört bir yanında matem törenleri düzenlediler.

Bizler de İRİB çalışanları olarak bu iki büyük kayıp ve acı nedeni ile başta siz kıymetli dinleyiciler olmak üzere tüm müslümanlar ve özgürlükçü insanlara başsağlığı diliyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.