Burucerdi: ”İngiliz halkının cevabı ‘Amerika’ya hayır”dır

  • 25 Haziran 2016
  • 760 kez görüntülendi.
Burucerdi: ”İngiliz halkının cevabı ‘Amerika’ya hayır”dır

İran İslami Şura Meclisi milli güvenlik ve dış siyaset komisyon başkanı Alaaddin Burucerdi, İngiliz halkının AB’den çıkmaya dair oyunun, gerçekte, ”Amerika’ya hayır” oyu olduğunu söyledi.

Burucerdi, İngiliz hükümetlerinin körükörüne Amerika’nın siyasetlerini takip etmesinin, İngiliz halkının Amerika’nın siyasetleri karşısında bir tür aşağılanmasına neden olduğunu belirterek, İngiliz halkının AB’den çıkmaya dair kararının da gerçekte bir tür İngiltere hükümetinin Amerika’nın siyasetlerini körükörüne takip etmesine “hayır” cevabı olduğunu söyledi.

Burucerdi, İngiliz halkının bu oyundan sonra artçı depremlerin yaşanacağını belirterek; bu sonucun İskandinav ve diğer AB üyesi ülkelerde de referandumların yapılmasına neden olacağını söyledi.

İran İslami Şura Meclisi milli güvenlik ve dış siyaset komisyon başkanı Alaaddin Burucerdi, İngiliz halkının AB’den çıkma kararının çok önemli gelişme olduğunu ve dünyada Avrupa Birliği’nin durumunda yeni bir dönemin başlamasına vesile olabileceğini söyledi.

Burucerdi, İran’ın İngiltere karşısındaki siyasetlerine muhalefetinin, İngiltere’nin başka ülkelerin içişlerine müdahalesine karşı çıkmak olduğunu söyleyerek, İran halkının İngiltere’ye karşı olumsuz bakışının gerçekte bu ülkenin İran aleyhindeki siyasetlerinin ve geçmişe dayalı olumsuz tutumlarından kaynaklandığını söyledi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com