Direniş bölgede huzur istiyor

  • 01 Ocak 2019
  • 835 kez görüntülendi.
Direniş bölgede huzur istiyor

Pazartesi akşamı İran kanal 2 televizyonuna demeç veren Elhendi, Amerika’lı güçlerin bölgedeki varlığının birçok sorunu beraberinde getirdiğini kaydederek, bölgedeki Siyonist hamisi bazı rejimlerin liderleri kendi tahtlarını korumak amacıyla Amerika safında yer aldığını, oysa Amerika’nın bir gün onları yalnız bırakacağını bilmeleri gerektiğini söyledi.

Siyonist rejimin Gazze’ye uyguladığı ablukaya değinen Elhendi, Siyonistlerin Gazze Şeridine yönelik ablukayı sürdürerek Filistinlilerin unutulmasını hedeflediğini oysa bu komplonun da suya düşeceğini vurguladı.

Filistin İslami Cihat hareketi üyesi Elhendi açıklamasının devamında, Gazze şeridine Siyonist rejim tarafından dayatılan zalimane kuşatma, Direniş ve Filistin halkının daha fazla güçlenmesine yol açtığını belirtti.

Bugün Direniş’in çok iyi konumda olduğunu ve Siyonist düşman karşısında dik durduğunu kaydeden Elhendi, Direniş’in Filistin halkının hakları ve uluslararası yasalar çerçevesinde şekillendiğini ve Filistinlileri savunmak için tüm kapasitelerini kullanmak istediğini söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.