Direniş füzelerinden korkan İsrail, Tel-Aviv’in çevresine Demir Kubbe’yi yerleştirdi

  • 15 Kasım 2017
  • 1.092 kez görüntülendi.
Direniş füzelerinden korkan İsrail, Tel-Aviv’in çevresine Demir Kubbe’yi yerleştirdi

Siyonist rejim, direnişin saldırılarından korktuğu için Tel-Aviv’in yakın çevresine Demir Kubbe Füze Sistemi’ni konuşlandırdı.

Filistin Enformasyon Merkezi’nin bildirdiğine göre; işgal ordusu dün akşam en büyük Siyonist yerleşim sitesi sayılan Gush Dan yakınlarına Demir Kubbe hava savunma sistemleri yerleştirdi. İşgal ordusunun saldırı düzenlenebileceği korkusuyla Gazze Şeridi’ne yakın üç bölgeye girişi yasakladığı, söz konusu bölgelerin Telletu’l-Ecras,  Telletu Tezmit ve En-Nusb Et-Tizkari bölgeleri olduğu, hepsinin de Gazze Şeridi sınırındaki dikenli tellere yakın olduğu ifade edildi.
İşgal ordusunun ayrıca saldırı korkusuyla Gazze Şeridi hizasındaki Zikim sahilini kapattığı bildirildi. İşgal ordusunun bu hazırlıkları 30 Ekim’de Gazze Şeridi sınırında bir tüneli vurması sonucu 12 mücahidin şehit olmasına misilleme olarak gerçekleştirilebilecek saldırılara karşı önlem olarak yaptığı kaydedildi. İşgal ordusu daha önce de Kudüs yakınlarına “Demir Kubbe” hava savunma sistemleri yerleştirmişti.
İşgal rejimi siyasi ve askeri yetkilileri İslami Cihad’ın 12 direnişçinin şehit olduğu saldırıya misillemede bulunması halinde buna en ağır bir şekilde karşılık verileceği tehdidinde bulunmuştu.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.