Düşmanlar İran halkının gasp edilmiş haklarını iade etme mecburiyetinde kaldı

  • 25 Ekim 2015
  • 775 kez görüntülendi.
Düşmanlar İran halkının gasp edilmiş haklarını iade etme mecburiyetinde kaldı

İran İslam Cumhuriyeti İstihbarat Bakanı, İran nükleer görüşmecilerinin dünya güçleri ile müzakerede bulunarak ve İran halkının hakkaniyet ve mazlumiyetini ispat ederek, İran’ın gasp edilmiş hakkını geri aldıklarını söyledi.

Dün akşam rahmetli İmam Humeyni’nin türbesinde Hz. Hüseyin (as)ın şehadeti sonrası Şam-ı gariban töreninde konuşan İran İslam Cumhuriyeti İstihbarat Bakanı Huccetul İslam Seyyid Mahmud Alevi, Tedbir ve Ümit hükümetinin, İran halkının hakkını batılılardan geri almak için düğümleri bir biri ardınca açtığını ve sonunda başarıya ulaştığını söyledi.

Birilerinin ülkenin huzurunu bozmak ve hükümetin çalışmalarına engel olmak peşinde olduklarını ve İran halkının İslam ve İran bayrağı altında birlik ve beraberlik içinde olmasına engel olmaya çalıştıklarını belirten İran İslam Cumhuriyeti İstihbarat Bakanı Alevi, İran nükleer görüşmecilerinin, İran halkının savaş yanlısı olmadığını ve barıştan yana olduğunu tüm dünyaya göstermeye çalıştıklarını hatırlatarak bu çabalar sonucu düşmanların bizzat kendilerinin dünya halkları tarafından savaş yanlısı olmakla suçlanmak korkusundan KOEP’i kabul etme ve İran halkının gasp edilmiş haklarını iade etme mecburiyetinde kaldıklarını söyledi.

İran İslam Cumhuriyeti İstihbarat Bakanı, görüşmelerin son bulmasına rağmen düşman’ın halen kendi taahhütlerini yerine getirmeme olasılığının bulunduğunu ve bunun için de çok dikkatli olunması ve İslam İnkılabı Rehberinin direktif ve emirleri doğrultusunda hareket edilmesi gerektiğini söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.