El-Hayye: Halkımız Filistin Davasını Tasfiye Projelerini Reddedecek

  • 25 Nisan 2019
  • 742 kez görüntülendi.
El-Hayye: Halkımız Filistin Davasını Tasfiye Projelerini Reddedecek

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden Halil El-Hayye, Filistin halkının Yüzyılın Anlaşması, alternatif vatan ve işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme gibi tasfiye projelerini tüm dünya kabul etse bile reddedeceğini söyledi.

El-Hayye, dün (24 Nisan Çarşamba) Filistinli Mücahitler Hareketi’nin kuruluş yıldönümü töreninde yaptığı konuşmada, Filistin davasını tasfiye projelerinin kendilerini işgale karşı direnişten ve topraklarını işgalden kurtarmadan alıkoyamayacağını ifade etti.

Tehditlere karşı Filistinlilerin birlik ve bütünlük içinde olmaları gerektiğini belirten El-Hayye, Filistin siyasetinin yeniden inşa edilmesine ve direniş seçeneği etrafında birleşmeye ihtiyaç olduğunu kaydetti.

El-Hayye, Filistinli Mücahitler Hareketi liderlerini hareketin 18’inci kuruluş yıldönümü dolayısıyla kutlayarak, “Sizinle birlikte direniş ve şehitler aracılığıyla Filistin’e bağlı olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Gazze’nin birlik ve bütünlüğü temsil eden bir örnek olduğunu kaydeden El-Hayye, dünyaya direniş seçeneği etrafında birleşmiş bir halk olduklarını söyleyebileceklerini dile getirdi.

El-Hayye, boyun eğmeye ve teslimiyete çağıranlar değil hak ve özgürlük davetçileri olduklarını bildirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.