Filistinli 3 genç Gazze şeridinde şehit düştü

  • 29 Ekim 2018
  • 674 kez görüntülendi.
Filistinli 3 genç Gazze şeridinde şehit düştü

Siyonist rejim İsrail’in Gazze şeridinden Dery-ul Balah’a düzenlediği saldırıda üç Filistinli genç şehit düştü.

Filistin enformasyon merkezinin bildirdiğine göre, Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref Kadre, siyonist askerlerin kızılay ambulanslarına Deyr-ul Balah’a girmelerine ve yaralıları hastaneye kaldırmalarına izin vermediklerini ve bu yüzden 3 Filistinli gencin bir saat yaralı vaziyette beklemenin ardından şehit düştüklerini, şehitlerin naşı Mescid-i Aksa şehitleri hastanesine kaldırıldığını belirtti.

Siyonist rejim ordusu bu cinayeti haklı göstermek için 3 Filistinli gencin sınıra yakın bölgede bomba yerleştirirken İsrail savaş uçakları tarafından vurulduklarını iddia etti.

BM ve insan haklarını savunduklarını iddia eden örgütlerin kifayetsizliği yüzünden siyonist rejim mazlum Filistin milletini 2006 yılından beri Gazze şeridinde kuşatma altında tutuyor. Gözlemciler ise bu bölgede insani ve iktisadi kriz ve facia konusunda uyarılarda bulunuyor.

Filistin milleti her yıl 30 Mart Toprak Günü dolaysıyla düzenledikleri eylemlerde katil rejimin Filistinlilerin topraklarını gaspetmesini protesto ediyor. Siyonist rejim ise Filistinli toprakları gaspederek siyonist yerleşkeleri inşa ediyor ve böylece Filistin topraklarının mahiyetini ve kimliğini değiştirmeye çalışıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.