Filistinliler gösterdikleri direnişle tarihi bir destan yazıyorlar

  • 19 Ekim 2015
  • 652 kez görüntülendi.
Filistinliler gösterdikleri direnişle tarihi bir destan yazıyorlar

Lübnan’da faaliyet gösteren El-Cemaat’ul-İslamiyye, Filistinlilerin Siyonist işgalcinin barbarlığı ve uluslararası camianın da suskunluğu karşısında gösterdikleri direnişle tarihi bir destan yazdıklarını belirtti.

Filistin halkının sürdürdüğü intifada ile ilgili olarak cemaat bugün yazılı açıklama yaptı. Açıklamada Filistinli gençlerin işgal güçlerine karşı sürdürdükleri direnişin ve gösterdikleri fedakarlıkların tam manasıyla intifadayı andırdığını ifade etti.

Açıklamada ayrıca, Bi’ri Seba’da meydana gelen birkaç Siyonistin ölümü ve yaralanmasıyla sonuçlanan eylemin intifadanın artık dönüşü olmayan bir yola girdiğini gösterdiğine dikkat çekildi.

Lübnan’ın en köklü hareketlerinden olan El-Cemaat’ul-İslamiyye yaptığı açıklamada, “Filistin halkı her zaman size direnişi, sorunlara karşı çözüm bulma arayışlarını öğretmiştir. Siyonistlerin intifadayı boğma ve bitirme girişimlerinin üstesinden gelecek, gösterdiği direnişle Allah’ın izniyle hem kendisi, hem ümmet için zafer kazanacaktır” ifadesini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com