General Bakıri: İran Ordusu Ülkeyi Savunmakta Asla Tereddüt Etmez

  • 03 Haziran 2019
  • 343 kez görüntülendi.
General Bakıri: İran Ordusu Ülkeyi Savunmakta Asla Tereddüt Etmez

İran Genel Kurmay Başkanı General Muhammed Bakıri İran İslam Cumhuriyeti nizamının büyük kurucusu İmam Humeyni’nin -ks- vefatının 30.yıldönümü dolaysıyla yayımladığı mesajda,İran’ın savunma iktidarı ve bölgede nüfuzu, İmam Humeyni -ks- mektebinin halâ yaşıyor olması ve İmam Hamanei’nin liderliğinin ürünü olduğunu belirtti.

General Bakıri, bugün İran İslam Cumhuriyeti’nin bölgesel iktidarı ve stratejik derinliği yüzünden Batı Asya bölgesinde hiç bir sorun İran’ın katılımı olmaksızın çözümlenemeyeceğini vurguladı.

Genel Kurmay Başkanı General Bakıri, bölgede İslami direniş cephesinin şekillenmesi korsan rejim İsrail’i Batılı ve bazı Arap rejimlerin çok yönlü desteklerine rağmen her zamankinden daha çok güvenlik korkusu ve kabusuna sürüklediğini ifade etti.

İran milleti savunma gücünü geliştirmekten zerre kadar geri adım atmayacağını vurgulayan General Bakıri, İran milleti düşmanların her türlü tehdidini inkılap getirilerini geliştirmek için birer fırsata çevireceğini kaydetti.

4 Haziran 2019 günü, İran İslam Cumhuriyeti nizamının büyük kurucusu İmam Humeyni’nin -ks- vefat ettiği günün yıldönümüdür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.