General Caferi: İslam Cumhuriyetinin izzet ve iktidarı şehitlerin kanından kaynaklanır

  • 28 Aralık 2018
  • 764 kez görüntülendi.
General Caferi: İslam Cumhuriyetinin izzet ve iktidarı şehitlerin kanından kaynaklanır

İran İslam Cumhuriyeti Devrim Muhafızları Komutanı General Caferi, İran’ın askeri ve güvenlik tehditleri geride bıraktığını belirterek, bugün hiçbir gücün İran topraklarını saldırıyı zihninden geçirmediğini ve düşman’ın İran ile askeri karşılaşmadan çekindiğini söyledi.

Tahran’da bir anma töreninde konuşan General Caferi, İslam Cumhuriyetinin izzet ve iktidarının şehitlerin kanından olduğunu belirtti.

General Caferi İstikbarın İslami Devrim karşısında hezimetinin Şehitlerin kanına bağlı olduğunu belirterek, toplumun manevi hayatının ilkeler doğrultusunda yürümek ve durmamak olduğunu ve ülkenin bugünkü sorununun da bundan ibaret olduğunu söyledi.

Direniş ve çaba sonucunun Amerika’nın Suriye’deki yenilgisi ve o ülkeden kaçması olduğunu ifade eden Caferi, Suriye aleyhindeki koalisyonda yer alan Fransa gibi ülkelerin de birçok sorunlarla boğuştuklarını söyledi.

Amerika’nın dünyadaki iktidarının sönmekte olduğunu ifade eden General Caferi, birçok Amerikalı analistin İran’ın bölgedeki gücünü itiraf ettiğini ve Amerika’nın askeri seçeneğin masada olduğunu söylemeye bile çekindiğini ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.