General Hüseyin Selami: ABD’de Siyasi Akıl Yok Olmuştur

  • 04 Ocak 2019
  • 971 kez görüntülendi.
General Hüseyin Selami: ABD’de Siyasi Akıl Yok Olmuştur

İran Devrim Muhafızları Komutan Yardımcısı Hüseyin Selami, ABD’de siyasi aklın yok olduğunu ve ABD’nin İran’a yönelik tehditlerinin kendilerinde etki oluşturmadığını belirtti.

İran’ın Fars eyaletinde “Kutsal Savunma Dönemi Şehitleri Töreni”nde konuşan Selami, ABD’nin askeri gücünün zayıfladığını öne sürerek “ABD’de siyasi akıl yok olmuştur ve ABD’nin İran’a yönelik tehditleri etkisizdir.” dedi.

İran resmi ajansı İRNA’nin haberine göre, ABD’nin siyasi anlamda tutarlı bir pozisyona sahip olmadığını dile getiren Selami, ABD’nin İran’a yönelik uyguladığı ambargo ve psikolojik savaşı kaybettiğini iddia etti.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, İran’ın gelecek aylarda fırlatmayı planladığı uzay araçlarına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada İran’ın gelecek aylarda fırlatmayı planladığı 3 uzay aracında kullanılan teknolojinin kıtalararası güdümlü füze teknolojisiyle aynı olduğunu savunarak, Tahran yönetimini sürecin durdurulmaması durumunda daha güçlü ekonomik ve diplomatik yaptırım uygulamakla tehdit etmişti.

Pompeo, İran’ın uzay araçlarının fırlatılması için kullandığı teknolojinin kıtalararası güdümlü füze teknolojisiyle aynı olduğunu ve bunun İran’ın füze programını geliştireceğini savunmuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.